הכנה לראיון עבודה – שאלות ותשובות

3 שאלות קשות שנשאלות במהלך ראיון עבודה

הכנה לראיון עבודה מוצלח דורשת הרבה יותר מאשר הכנה לשאלות הקשורות לניסיון או לידע שלכם. למעשה, מחפשי עבודה נוטים להגיע לראיונות כשהם משננים את רשימת ההישגים המפוארת שלהם. דווקא אז, כשהם בטוחים שהמשרה כבר שלהם, מגיעות השאלות הקשות באמת. על השאלות הללו צריך לדעת – ורצוי לענות עליהן בצורה נכונה באמת. מאת זילבר – אימון אישי.

1 – למה עזבת את מקום העבודה האחרון?

כמעט בכל ראיון עבודה תתבקשו להסביר למה עזבתם את מקום העבודה האחרונה שלכם. זה בוודאי יקרה רגע לאחר שתתארו בהתרגשות כמה למדתם וכמה נהניתם להגיע למשרד מדי בוקר. אז רגע לפני שנציע מה כן נכון לומר, נבהיר מה ממש לא רצוי להעלות לדיון: את יחסי השנאה שלכם עם הבוס או את הריב הגדול שהוביל להתפטרות (או לפיטורין) שלכם. במקום, הסבירו שלמדתם אבל מיציתם את המירב מהתפקיד ואתם מוכנים לאתגר הבא, תוכלו גם להשיב בכנות שהשקעתם ולמדתם המון, ואתם מוכנים לשדרוג משמעותי הן ברמה המקצועית והן ברמה הכלכלית.

2 – מה החולשה הכי גדולה שלך?

נתחיל דווקא מהסוף. רוב האנשים משיבים לשאלה הזו באופן די דומה, גם אם בניסוחים שונים. הם מסבירים שהם פרפקציוניסטים וזו תכונה ממש לא חיובית, למרות שבפועל הם שואפים להצטייר כעובדים מושלמים, כמובן. אם יש לכם זמן לפני הריאיון ואתם ממילא עוברים הכנה לראיון עבודה במטרה לעבור אותה בצורה טובה באמת, נסו לחשוב על תשובה כנה יותר. למשל, יכול להיות שאתם לא האנשים המסודרים ביותר בעולם, ואין שום סיבה שלא תודו בזה, בוודאי אם תסבירו איך אתם עובדים על זה ומה אתם עושים כדי להשתפר. אם אתם מנהלים רשימות קפדניות ביותר, זו דרך טובה להוכיח שאתם מודעים לבעיה – ועובדים עליה.

3 – איפה תהיה בעוד חמש שנים?

השאלה הזו לא מבטיחה לכם קידום, והיא גם לא נועדה כדי לגלות אם יש לכם תוכניות להתחתן או להרחיב את המשפחה. המטרה כאן די ברורה: המראיין שלכם רוצה לדעת שיש לכם כיוון כללי, גם אם לא תוכנית מאוד מדויקת. במילים אחרות, הוא רוצה לדעת שאתם לא מתכננים להעביר את הזמן בחברה אלא שיש לכם גם מחשבות קדימה. בין אם אתם רוצים להתקדם בתוך הארגון או חולמים להגיע למשרת ניהול ואף להקים עסק משלכם ביום מן הימים, המעסיק הפוטנציאלי יעריך חשיבה אסטרטגית וכנות. זה אולי הכלל הבסיסי והחשוב ביותר שכדאי לזכור בתהליך ההכנה לראיון עבודה. תהיו כנים. זה תמיד עובד הכי טוב.

התגובות סגורות